27.02.2024 Пародонтологія. Лікування ясен і слизової порожнини рота

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 80-90% населення виявлені запальні захворювання пародонту різного ступеня тяжкості. Лікування даної патології (лікування ясен) представляє актуальну проблему стоматології в зв’язку з тим, що традиційна терапія запальних захворювань пародонту не дає стійкого тривалого ефекту, а прогресування процесу в пародонті нерідко призводить до втрати зубів.

Доведено, що лікування захворювань пародонту має впливати на всі ланки патогенетичного процесу.  
Причини пародонтиту – це перш за все зубний камінь, неправильний прикус або похибки в самій якості протезування. А так же порушення балансу між бактеріальною інфекцією і імунною реакцією.
Обмежений доступ до глибоких підясневих кишенях і межкорневой проміжком, недостатній огляд, велика втрата часу, і недостатня кооперація пацієнта є бар’єром при лікуванні захворювань пародонту. Якщо своєчасно не вилікувати пародонтит, запальний процес приведе до розхитування і випадання зубів. Сучасна пародонтологія пропонує ефективні методи профілактики і лікування захворювань ясен, комплексне лікування пародонтиту. Успіх лікування ясен визначається знанням патології пародонту і механізмів впливу на живі тканини в кожному конкретному випадку.


Хірургічний метод в комплексному лікуванні розвилися форми патології пародонту залишається одним з провідних.   До хірургічного втручання вдаються, головним чином, при середньо-і важких формах пародонтиту, що супроводжуються глибокими патологічних кишень, деструктивними змінами альвеолярного відростка, явищами абсцедирования.

Поряд з такими методами, як відкритий кюретаж, клаптеві операції, гінгівектомія широко застосовуємо методику спрямованої регенерації (мембранна технологія) з використанням композитних матеріалів на основі гідроксиапатиту.

Побудова лікувальної схеми складається з декількох етапів:  

Перший етап – ліквідація місцевих причин: видалення зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера або системи Вектор, яка ідеально впроваджує ці вимоги в практику. Вектор видаляє бляшку, зубний камінь, ендотоксини, швидко і ефективно усуває бактерії, що викликають захворювання усунення травмуючих чинників – зняття нависаючих країв пломб, усунення травматичних супраконтактов. заміна неповноцінних протезів.

Другий етап – проведення спеціфічної медікаментозної терапії для Підвищення реактивності організму, фізіологічних функцій, Поліпшення обмінніх процесів, десенсібілізації и стімуляції репаративних процесів.

Третій етап – Усунення оклюзійніх порушеннях в зубощелепної системе после зняття запаленою. Дізокклюзія є обтяжлівім фактором при запальних процесах в тканинах пародонта. У ряді віпадків окклюзионная травма может послужити пусковим механізмом для Виникнення мікроциркуляторних порушеннях в зв’язках пародонту.

Четвертий етап – іммобілізація рухливих зубів за допомогою шинування. В якості арматури використовують матеріали на основі неорганічної матриці скловолокна, наприклад: “Glas Span” і “Fiber Splint”.


Велике значення приділяється професійній гігієні рота пацієнта, а також навчання правильному гігієнічному догляду за порожниною рота. Після комплексу підготовчих заходів пацієнт готовий до операції.
Хірургічне лікування з використанням мембран покращує структурний і функціональний стан тканин пародонта, викликає репаративну регенерацію кісткової тканини.

Об’єктивно доведено, що мембранна технологія сприяє нормалізації кровотоку в тканинах пародонта шляхом зменшення тонічної напруги і периферичного опору судинної системи, поліпшення її еластичних властивостей. Це, в свою чергу, зумовлює стабілізацію процесу. Правильно поставлений діагноз, обгрунтоване планування комплексу лікувальних заходів, ретельна підготовка пацієнта до хірургічного лікування, адекватна реабілітаційна терапія гарантують на тривалий час ремісію процесу в пародонті.

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net