07.12.2024 Протезування на імплантатах

Що таке імплантація

Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною естетикою і відновленої жувальної функцією. Зубний імплантат-це штучний корінь з титану, або іншого, дозволеного для таких цілей, матеріалу, який встановлюється в кісткову тканину щелепи. Установка зубних імплантатів дозволяє в багатьох випадках позбутися знімних протезів взагалі, або досягти надійної їх стабілізації.

Одним з аспектів титану, з якого найчастіше виготовляються імплантати, є прекрасна біологічна сумісність з кісткою та іншими тканинами в порожнині рота. Цей метал, який використовується протягом багатьох років в зубної імплантології, є також об’єктом застосування в ортопедичній хірургії (з’єднання зламаних кісток, протези стегнових кісток і ін.)

Види імплантатів

У стоматології на сьогоднішній день застосовується величезна кількість видів і форм імплантатів. Для того, щоб соріентірваться і прийняти правильне рішення зверніться на консультацію до лікаря до лікаря -імплантологу, він проведе повне обстеження і порекомендує найбільш підходящу імплантологічний систему у Вашій клінічної ситуації. Різноманіття форм і видів імплантатів говорить про те, що сучасна стоматологія готова запропонувати такий варіант лікування, який би влаштовував і пацієнта, і лікаря. На сьогоднішній день найбільш затребуваними є гвинтові імплантати різних виробників і імплантати “Сплато”, розроблені компанією Bicon.

Гвинтові. За зовнішнім виглядом нагадують гвинт. Технологія установки таких конструкцій схожа з установкою гвинтів – саморізів. Вони вкручуються в кісткову тканину і приживаються досить міцно і швидко.

Протезирование на имплантах

Імплантати дизайну “Сплато”. Мають меншу довжину, ніж у гвинтових і ребристу форму. Ці імплантати здатні ефективно розподіляти навантаження на навколишнє кісткову тканину.

Залежно від місця, куди встановлюються імплантати, на сьогоднішній день можна говорити тільки про внутрішньокісткових імплантатах, всі інші типи імплантації втратили своє значення. Сотні фірм виробляють гвинтові імплантати. Якщо Ваш доктор працює тільки однією системою, то він запропонує Вам тільки її, а якщо в його розпорядженні кілька імплантологічних систем, то він допоможе Вам вибрати найбільш підходящу в Вашої клінічної ситуації. У деяких випадках спостерігається недостатність умов для імплантації. Тоді лікар може запропонувати Вам альтернативні варіанти:

– кістковопластичні операції для створення відповідних умов для імплантації;

– систему імплантатів Bicon, яку можна використовувати при недостатньому обсязі кісткової тканини без проведення кістковопластичних операцій.

Діагностика

Для того щоб лікар визначив, чи можна Вам провести лікування з використанням дентальних імплантатів, він повинен вас обстежити. У більшості випадків це рентгенологічне обстеження і лабораторне дослідження крові. До рентгенологічного обстеження відноситься ортопантомограмма (панорамний знімок) і КТ (комп’ютерна томографія). На сьогоднішній день КТ використовується все частіше, оскільки дає можливість лікарю більш детально вивчити область втручання і безпомилково скласти план лікування.

Після детальної діагностики лікар приступає до лікування.

Імплантологічний лікування складається з декількох етапів:

– Перший хірургічний етап (власне установка дентального імплантату), займає від 30 хвилин до декількох годин, в залежності від обсягу операції і кількості встановлюваних імплантатів. Проводиться під місцевим знеболенням.
Вихідна ситуація: відсутній один зуб.

В кістку встановлюється імплантат і закривається заглушкою, на рану накладаються шви.

Імплантат приживається під яснами протягом 3-6 міс.

Протезирование на имплантах

Другий хірургічний етап (установка формувача ясен).
Займає ще менше часу (від 10 до 15 хв). Також проводиться під місцевим знеболенням. Проводиться невеликий розріз над імплантатом, видаляється заглушка і встановлюється формувач ясен на 2-3 тижні, після чого він знімається і починається ортопедичний етап.

Перший ортопедичний етап (установка абатмента).

В імплантат встановлений абатмент. Кореневої імплантат, який виконує роль кореня живого зуба, повинен бути оточений кістковою тканиною врівень з яснами. У той же час коронковая частина зуба повинна бути над яснами. Тому установка коронкової частини вимагає наявності «перехідної ланки», тобто абатмента. Абатмент угвинчується після того, як встановлений імплантат надійно прижився з кісткою і хірург видалив гвинти-заглушки, необхідні для захисту імплантатів під час процесу загоєння. Безпосередньо протезування самого зуба проводиться ще через один тиждень, після того, як відбудеться повне приживлення вже всієї конструкції імплантату з абатментом.

Другий ортопедичний етап (установка ортопедичної конструкції: коронки, мосту) займає в середньому 7-10 днів від моменту встанови абатмента.

На абатмент закріплена коронка.
Вихідна ситуація: на місці відсутніх 3-х зубів встановлені 3 імплантату.  
Встановлено міст з опорою на ці імплантати.

Види фіксаціяі коронок до системи імплантат-абатмент:
Фіксація на цемент Зубна коронка за допомогою спеціального композитного складу, що володіє амортизаційними властивостями, фіксується до абатменту. Фіксація відбувається в порожнині рота. Гвинтова Конструкція з індивідуально виготовленого абатмента і коронки за допомогою гвинта приєднується до імплантату. З’єднання коронки з перехідником проводиться поза ротової порожнини. Даний спосіб фіксаціі- одна з останніх розробок ортопедів – забезпечує медичне обслуговування, огляд тканин, що оточують коронки і імплантат протягом усього терміну служби.

На імплантатах можна встановити наступні види коронок: Металокерамічні коронки – складаються з литого металевого каркаса, зверху покритого керамічною масою. Перевагами є естетичність, висока міцність і доступна вартість, можливість використання в складних конструкціях.

Безметалеві коронки – цільнокерамічна коронка – цілісна коронкаіз особливо міцної кераміки. Переваги: ​​висока естетика (тому частіше використовується для фронтальних зубів, висока міцність. Але з цього матеріалу можливе виготовлення тільки одиночних коронок.

Коронки з діоксиду цирконію: можуть бути цельнофрезірованние і покриті керамікою. Відрізняються як високою естетикою, так міцність і зносостійкість поза всякою конкуренцією.    

МІФИ про імплантацію.

Іноді пацієнти приходять на консультацію вже зі сформованим думкою з приводу імплантації, яке може бути помилковим.

“Якщо імплантат не приживеться …”

За останній час відсоток відторгнення імплантатів неухильно знижується. Таким чином, ймовірність відторгнення після імплантації значно нижче, ніж відсоток ускладнень при депульпації зубів, необхідної при постановці мостовидних протезів.

“Імплантація – це боляче”.

Для лікування або видалення зубів іноді потрібно набагато серйозніша анестезія, та й сам процес значно більш неприємний, ніж при імплантації. За статистикою біль незначна і знімається анальгетиками. Ступінь больових відчуттів, швидкість загоєння тканин в післяопераційному періоді залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

“Імплантація – це довго”.

Час постановки одного імплантату – 30-50 хв., Потім він приживається протягом 3-6 міс. Постановка імплантату не вимагає додаткових маніпуляцій і не доставляє дискомфорту. Крім того, при виготовленні звичайних коронок значну частину часу доводиться приділяти обробці зубів у роті пацієнта. А при виготовленні коронки на імплантат всі ці маніпуляції проводяться техніком на моделях в лабораторії, що значно скорочує час перебування пацієнта в кріслі.

Необхідно враховувати, що встановлені імплантати потребують відповідного догляду. Завдяки виконанню рекомендацій, які дасть стоматолог після процедури вживлення імплантату, Ви зможете продовжити термін служби штучних зубів. Крім щоденного догляду за допомогою зубної пасти, щітки, йоржиків, флосів рекомендується відвідування фахівців (хірурга і пародонтолога) як мінімум раз на півроку. Професійна гігієна допоможе позбутися від нальоту на коронці; в іншому випадку наліт може викликати запалення тканин навколо імплантату.

Проведення імплантації, безумовно, серйозний крок для пацієнта, відповідальний вибір, чималі фінансові вкладення; але результат вартий того: повністю збережена і відновлена ​​дикція, відновлена ​​жувальна функція, правильне функціонування зубо-щелепного апарату, і найголовніше – такі зуби відчуваються як свої.

07.12.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

07.12.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

07.12.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Українського Відродження, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net