27.02.2024 Ортодонтія зубів

Більше 90 відсотків людей мають викривлені зуби або порушення прикусу. Причому більше третини випадків вимагають спеціалізованої ортодонтичної допомоги.

Ортодонтичне лікування – це виправлення аномалій прикусу і неправильного положення окремо стоячих зубів. До аномалій відносять: висунення зубів вперед або назад, неправильна постановка щелепи, поворот зубів навколо своєї осі, проміжки між зубами, нерівні зубні ряди і т.д. Виправлення прикусу важливо не тільки з естетичної точки зору, але і як умова збереження здоров’я всього організму.  
Розібратися в цій проблемі ми попросили лікаря – ортодонта стоматології «МедАрт» Якимець Олену Андріївну.

Чим загрожує неправильний прикус?  

По-перше, неправильний прикус призводить до підвищеного навантаження на зуби при жуванні. Згодом, ближче до років 30-40 (квітучий вік), ви почнете помічати, що зуби стають рухливими, оголюються шийки зубів, між ними з’являються проміжки. Це ознаки пародонтозу.

По-друге, неправильний прикус призводить до захворювання скронево-нижньощелепних суглобів. Ознаки цієї недуги багатьом теж добре відомі: головні болі, клацання при відкриванні рота, біль в жувальних м’язах. Крім того, патологія прикусу призводить до косметичних порушень: зміни профілю обличчя в гіршу сторону, некрасивою усмішці, криво стоїть зубам.

По-третє, неправильний прикус ускладнює перебіг захворювань ясен, провокує розвиток карієсу через неможливість адекватної гігієни, призводить до швидкої стертості зубів, ускладнює, а іноді унеможливлює протезування зубів.

Яка ортодонтична апаратура застосовується для лікування дітей?  

Вибір апарату залежить від багатьох причин – складності здійснюваної корекції, претензіями пацієнта до свого зовнішнього вигляду, здатністю його до ретельного виконання гігієнічних процедур тощо. Практикується методика виправлення зубів, починаючи з 6 років за допомогою дитячих міофункціональних трейнерів, дія яких спрямована на усунення причин патології прикусу, що проявляються у дитини у вигляді шкідливої ​​звички прокладання язика між зубними рядами, в неправильному типі дихання і ковтання.

Для дітей рекомендована така ж незнімна техніка як і для дорослих – металеві брекети, сапфірові брекети, лінгвальні, пластикові, самолігуючі брекети. Вибір апаратури узгоджується з дитиною і батьками.

Чи завжди потрібно видаляти зуби на одному з етапів ортодонтичного лікування?  

У деяких випадках лікар-ортодонт може запропонувати лікування з видаленням будь-яких постійних зубів. Іноді пацієнтів це шокує. Логіка їх зрозуміла – як же, адже у людини всього 32 зуба (а у деяких 28)! А тут ще потрібно позбавлятися пари, четвірки «здорових» зубів, тим більше в молодому віці. Шкода! І лікару, я запевняю вас, шкода. Тут потрібно вибирати: або мати повний комплект «кривостоячих» зубів і неправильний прикус, або все-таки зменшити їх кількість і за рахунок цього вирівняти інші зуби і виправити прикус.

Скільки в середньому становить тривалість ортодонтичного лікування?  

При лікуванні пацієнтів на незнімної ортодонтичної техніки (брекет-системи) середні терміни ортодонтичного лікування складають від півтора до двох років. Але ці терміни можуть варіювати індивідуально в залежності від мети лікування.

Чи є вікові обмеження для проведення ортодонтичного лікування?

  Завдяки розвитку нових технологій вік не є обмеженням для проведення ортодонтичного лікування. В даний час майже половину ортодонтичних пацієнтів складають дорослі люди.

Чи виникають хворобливі відчуття при носінні брекетів?  

Сама процедура фіксації брекетів є абсолютно безболісною. Дискомфортні відчуття можуть виникнути через 4-6 годин після моменту фіксації брекетів і у всіх людей вони виражені по – різному в залежності від порогу больової чутливості організму. Максимальна тривалість цих відчуттів від трьох – до п’яти днів. Доктор обов’язково попереджає своїх пацієнтів про це і рекомендує в разі необхідності медикаментозні препарати, що знімають ці дискомфортні відчуття і дозволяють пацієнтам не міняти звичайний графік їхнього життя.

Чи відбувається зміна мови при носінні брекетів?  

Так як більшість брекет – систем встановлюється з зовнішньої поверхні зубів ніякого впливу на функцію мови вони робити не можуть. При носінні лінгвальних (внутрішніх) брекетів на першому етапі можуть виникати деякі труднощі при вимові окремих звуків, але через деякий час мова відновлюється.

Чи існують які – то обмеження в їжі при носінні брекетів?  

Після того як вам встановили брекет – систему єдиним обмеженням є те, що з цього моменту можна нічого відкушувати, так як це може призвести або до відклеювання брекета або до пошкодження зв’язки зуба. Їсти потрібно дуже акуратно, попередньо подрібнивши їжу за допомогою ножа. З особливою обережністю слід ставитися до твердих харчових продуктів, таким як яблука, морква, м’ясо і т.д.

Чи використовуєте ви брекет-системи вітчизняного виробника?  

Ми хочемо бути кращими, тому використовуємо найякіснішу апаратуру з представлених на світовому ринку.

Компанія ORMCO є беззаперечним лідером з виробництва ортодонтичної продукції класу люкс.  

DAMON System – саме останнє досягнення в області ортодонтії. Брекети Damon мають кришечку, завдяки якій заміна дуги відбувається набагато швидше. Ці брекети також дозволяють Вашому ортодонту використовувати слабкі сили, тому Ви будете відчувати себе більш комфортно під час лікування, терміни якого скорочуються на 25-30%

Сапфірові. Єдині кристально-прозорі брекети, що застосовуються в ортодонтичному лікуванні. Вони виготовлені зі штучного сапфіра, завдяки чому не фарбуються і залишаються непомітними на зубах весь період лікування. Сапфірові брекети- це поєднання естетики і високоефективних клінічних властивостей.  

Брекети SYNTHESIS. Новий ступінь в еволюціітрадіціонной апаратури. Вони розроблені з урахуванням максимальної зручності для пацієнтів і високу клінічну ефективність.

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net