27.02.2024 Хірургія зубів

Хірургічна стоматологія не обмежується тільки видаленням зубів, з яким вона асоціюється у більшості наших співвітчизників. Проте, дійсно бувають випадки, коли зуб неможливо врятувати, і швидке і безболісне видалення – єдине рішення, яке пропонує хірургічна стоматологія. В яких випадках доводиться видаляти зуби і неможливо боротися за їх збереження? На жаль, показанням до видалення зубів є повне руйнування коронки зуба. Вдаватися до радикальних заходів також доводиться, коли зуб зламаний, і в випадках з високою рухливістю зубів, їх неправильним розташуванням.

Хірурги-стоматологи стоматології МедАрт виконують навіть дуже складні видалення зубів: неправильно повернутих зуби (дістопірованних), повністю зруйнованих. Дискомфорт доставляють пацієнтам треті моляри або зуби мудрості. Найчастіше, ці зуби неправильно розташовані або неправильно прорізалися, і при цьому чинять тиск на своїх «сусідів» по ​​зубному ряду. Сусідні зуби зміщуються, порушується прикус. Виправленням прикусу займається інша дисципліна стоматології – ортодонтія. У таких випадках проводиться спільне лікування лікарями хірургами-стоматологами та ортодонтами.

Видалення зубів – тільки частина завдань, якими займається стоматолог-хірург. Сучасні хірурги набагато більше зусиль і майстерності вкладають у збереження і відновлення зубів.

Зубозберігаючі операції

Одним з найважливіших напрямків хірургічної стоматології є зубозберігаючі операції. Розглянемо деякі випадки, при яких хірургічне втручання виявляється єдиною ефективним заходом збереження зуба. Одним з поширених захворювань є кіста, гранульома в області верхівки кореня, яка утворюється після травм або інфекцій. Травми зубів і інфікування кореневих каналів мають саме різне походження. У минулому зуб з кістою був приречений на видалення, і інших варіантів хірургічна стоматологія просто не пропонувала. Але сучасна стоматологічна хірургія ставить своєю головною метою не вилучення, а відновлення зубів і збереження їх функцій. Тому в нашій клініці кісти і гранульоми видаляється разом з верхівкою кореня зуба, але сам зуб при цьому залишається і функціонує як раніше. Одним з найважливіших напрямків хірургічної стоматології є зубозберігаючі операції. Розглянемо деякі випадки, при яких хірургічне втручання виявляється єдиною ефективним заходом збереження зуба. Одним з поширених захворювань є кіста, гранульома в області верхівки кореня, яка утворюється після травм або інфекцій. Травми зубів і інфікування кореневих каналів мають саме різне походження.

Хірурги-стоматологи МедАрт здійснюють й інші складні операції, для проведення яких потрібна висока кваліфікація: ампутації кореня і коронки-радикулярні сепарації. Рядовий лікар з цим завданням не впорається. Якщо вражений один з коренів трьохкореневого зуба, то кваліфіковані хірурги ретельно і акуратно прибирають його. Зуб стає вже не трьохкореневого, а двухкореневої, але всі його функції при цьому зберігаються. Ще більш складною операцією є коронки-радикулярная сепарація. Якщо двухкорневой зуб уражений карієсом в тому місці, де розходяться його коріння (область біфуркації), то фахівці перетворюють двухкорневой зуб в два однокореневих, розпилявши коронку на дві частини і роз’єднавши коріння. Таким чином, забезпечується доступ до ураженої карієсом порожнини, і стає можливим лікування терапевта.

Всі описані операції відносяться до категорії зубозберігаючих. Іншою важливою областю завдань хірургічної стоматології є лікування захворювань пародонту. Поряд з консервативними методами лікування цього складного захворювання, що вражає ясна, існує чимало сучасних, які застосовують лікарі стоматології МедАрт. Наші хірурги приходять на допомогу там, де консервативне лікування безсиле. Методи хірургічного лікування захворювань пародонту різноманітні та залежать від того, чим це зумовлено захворювання. Можна перерахувати такі методики, як кюретаж ясенних кишень, клаптеві операції, оперативна корекція передодня рота та вуздечок.

Стоматологічна хірургія
До області стоматологічної хірургії відносяться також операції по створенню умов для протезування зубів, імплантації. Часто стан кістки не дозволяє поставити імплантант – кістка атрофована. Фахівці рядовий клініки в таких випадках розводять руками і кажуть про неможливість роботи за браком умов. Хірурги стоматології МедАрт ставлять своїм завданням створити відсутні умови. Ми проводимо ряд складних хірургічних операцій, в результаті яких лікар-імплантолог може ефективно встановити імплант: аугментація кісткової тканини, синус-ліфтинг.

Зубозберігаючі операції та комплексне лікування у взаємодії з іншими напрямками стоматології – ортодонт, протезуванням зубів, імплантацією, – найважливіші напрямки нашої стоматології. Наші лікарі мають необхідний досвід і кваліфікацію для якісного і безболісного видалення зубів як в простих так і в складних випадках з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net