27.02.2024 Відбілювання зубів

Посміхайтеся – це здорово, красиво, престижно і модно! Не соромтеся виявляти свої позитивні емоції. Що для цього необхідно? Гарний настрій, спілкування з цікавими людьми і чудовий стан зубів!

Відбілювання зубів було придумано ще в давнину. Що тільки не використовувалося для цього: азотна кислота і навіть напилок для зішліфовування поверхневого шару емалі. У Стародавньому Єгипті були винайдені перші зубні пасти з винного оцту і пемзи. Однак професійна історія цієї процедури налічує близько 150 років; перші відомості про освітленні зубів за допомогою щавлевої кислоти з’явилися в 1850 році, а в 1877 році була описана методика зовнішнього відбілювання зубів, що є прототипом сучасного підходу.

Як відбілюючий засіб був запропонований гіпохлорид кальцію, а перекис водню була вперше застосована в 1884 році. Сучасна технологія, заснована на активації перекису водню високоінтенсивним світлом, була запропонована в 1918-му, а широке застосування ця процедура отримала в 70-х і 80-х рр.   Сьогодні найефективнішими, швидкими, безпечними і професійними методами відбілювання зубів є лазерне і фотовідбілювання.

Наша клініка однією з перших в місті впровадила офісне фотодіодне відбілювання. Важливою умовою для проведення цих процедур є наявність всіх пломб, відсутність карієсу і пародонтозу, а також пошкоджень на яснах. Під час сеансу стоматолог ізолює м’які тканини порожнини рота, наносить на поверхню зубів спеціальний гель, потім висвітлює їх світлом лампи або засвічує променем лазера. Після процедури зуби покриваються спеціальними препаратами, які містять мінеральні речовини (фтор і кальцій).
Ці речовини проникають в тверді тканини зубів і запобігають виникненню чутливості зубів, яка виникає після процедури відбілювання. Як правило, через 1-2 дня все неприємні відчуття проходять.

Фотовідбілювання здійснюється за рахунок впливу на відбілюючий складу, який наноситься на зуби, галогенового світла (використовуються різні лампи – гелій-неонові, плазмові та ін.). Під впливом світла з активної речовини виділяється кисень, що розщеплює темний пігмент зуба.

Переваги даної процедури:
+ Нетривалість процедури: 1,5-2 години;  
+ Демократична ціна (приблизно вдвічі нижче, ніж, наприклад, лазерне відбілювання);  
Недоліки:  
– підвищена чутливість зубів протягом декількох днів.

Лазерне відбілювання – більш ефективний метод в порівнянні з попереднім. При проведенні процедури використовується сфокусований промінь лазера, який впливає на кожен зуб окремо (протягом 1,5-2 хвилин), тому і результат більш вражаючий. Відбілювання відбувається не тільки за рахунок дії перекису водню, а й завдяки здатності самого лазера розщеплювати темні пігменти.

Переваги:
+ Найшвидший метод відбілювання (займає близько 1 години);  
+ Забезпечує відмінний естетичний результат: за допомогою лазера можна відбілити всю посмішку за один сеанс відразу на кілька тонів;   Недоліки:  
– один з найдорожчих методів відбілювання;

ВІДБІЛЮВАННЯ НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:
-пацієнтам із захворюваннями пародонта (наявності анатомічних утворень, що оточують корінь зуба);
-пацієнтам з каріозними ураженнями зубів;
-дітям до 16 років;
-вагітним жінкам;
-пацієнтам, які користуються брекет-системами (відбілювання буде нерівномірним);
-пацієнтам, у яких на передніх зубах є коронки або пломби; пацієнтам з підвищеною чутливістю зубів.

ЩОБ ЗРОБИТИ ПОСМІШКУ ЯСКРАВІШОЮ ТА СВІТЛІШОЮ, ІНОДІ ДОСИТЬ:  

• зняти зубний камінь;    

• дотримуватися гігієни ротової порожнини: чистити зуби два рази в день, полоскати рот після вживання їжі;  

• не захоплюватися фарбувальними продуктами: сигаретами, кавою, шоколадом, газованими напоями яскравих кольорів.    

Перед тим як зважитися на той чи інший метод відбілювання, проконсультуйтеся у свого стоматолога. Він визначить, який метод вам найбільше підходить.

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net