27.02.2024 Реставрація зубів

Красу обличчя багато в чому визначає приваблива усмішка, чарівність якої залежить від стану ваших зубів. А з чого ж складається краса самого зуба?

Форма, колір, прозорість, блиск – ось ті компоненти спираючись на які лікар зуміє створити зуб ідентичний природному. Технологія за допомогою якої це стає можливим називається – художньої реставрацією зубів і вважається однією з найбільш перспективних технологій в області стоматології. Освоєння цієї технології вимагає від стоматолога значних зусиль. Адже займаючись художньої реставрацією, стоматолог об’єднує в одній особі лікаря, художника, скульптора та навіть психолога.

Для відновлення зубів в основному застосовують дві групи матеріалів: композити та компомери. Матеріали першої групи вже відомі кілька десятиліть, але досягнення сучасної науки дозволяють нам застосовувати їх для будь-яких реставрацій в порожнині рота. Фірма виробник дає гарантію порядку 10-15 років на випущені композити. Компомери – відносяться до нового покоління реставраційних матеріалів. Вони з’явилися в середині 90-х років і по праву відразу ж зайняли чільне місце в стоматології.

Нинішня стоматологія спрямована на зниження травматизму зубів при препаруванні. А цього можна досягти тільки застосовуючи композити та компомери, які вступають в хімічний зв’язок з тканинами зуба і утворюють з ними єдине ціле, монолітну конструкцію. Компомери, після відновлення зуба виділяють в навколишні тканини фтор, що сприяє зміцненню його природної структури і перешкоджає виникненню карієсу навколо пломби. Стоматолог, який займається художньою реставрацією зубів повинен бути свого роду скульптором, художником. Адже йому необхідно у всіх тонкощах відтворити те, що створила природа, а ми не зуміли зберегти.

Анатомічно виділяють кілька форм зубів. Але незважаючи на це, все ж, у кожної людини своя, індивідуальна форма. На думку доктора Ломбарді, стать людини впливає на форму зубів. Чи варто сперечатися з цим, якщо, дивлячись на зображення посмішки, часто можна впевнено сказати, кому вона належить, чоловікові або жінці. Вважається, що для жінок кращі закруглені кути верхніх різців, що відповідає “юнацькому – сексуальному” типу. Іноді досить злегка змінити форму кутів різців, і усмішка стане більш привабливою.
Таке “оформлення” кутів отримало назву “художнє контурування”. Чоловікам більше “йдуть” різці з кутами, близькими до прямим.І всі ці тонкощі лікар повинен втілити в створювану ним конструкцію Анатомічно виділяють кілька форм зубів. Але незважаючи на це, все ж, у кожної людини своя, індивідуальна форма. На думку доктора Ломбарді, стать людини впливає на форму зубів. Чи варто сперечатися з цим, якщо, дивлячись на зображення посмішки, часто можна впевнено сказати, кому вона належить, чоловікові або жінці. Вважається, що для жінок кращі закруглені кути верхніх різців, що відповідає “юнацькому – сексуальному” типу. Іноді досить злегка змінити форму кутів різців, і усмішка стане більш привабливою.

Здоровий зуб аж ніяк не білий і навіть не однотонний. Він має безліч прожилок, тіней, свій мікрорельєф. Колірна палітра сучасних матеріалів значна: понад 20 відтінків білого кольору, які дозволяють максимально імітувати природне досконалість зуба. Як художник змішує фарби, або накладає їх один на одного, так і стоматолог шар за шаром, колір за кольором нашаровує матеріал на зуб невеликими порціями та затверджує його за допомогою спеціальної лампи. Новоутворена структура наближається по міцності до природного емалі.

Важливим критерієм природності і натуральності зуба є його напівпрозорість, яка збільшується від шийки до тіла, і до краю зуба досягає майже повної прозорості. Зубах відтвореним за допомогою металокераміки це не властиво, тому що будь-яка металокерамічна конструкція в своїй основі містить метал, не пропускає світло. Тому металокерамічні коронки напівпрозорі тільки по краю, вільному від металу. Використовуючи композити та компомери лікар може в повній мірі керувати прозорістю реставрується зуба і домагатися повної ідентичності природним зубам.

Досвідчені стоматологи знають, що красу зубах надає наявність прозорого ріжучого краю, який з віком стирається або сколюється. Якщо ж він добре виражений, це вказує на молодість пацієнта. Практично завжди відновивши прозорість і форму ріжучого краю, вдається в певному сенсі “омолодити” пацієнта. Особливо важливо відновлювати прозорий ріжучий край у пацієнток середнього віку і старше.

Але одних матеріалів мало. Необхідний досвід, і, прямо скажемо, талант лікаря. Завершальним етапом роботи стоматолога є обробка конструкції відтвореної в порожнині рота. Якість поверхні реставрації ні чим не повинно відрізнятися від натурального зуба. У хід йдуть всілякі полірувальні головки і паcти. А методи шліфування й полірування дозволяють добитися ефекту “вологого” блиску, характерного для природних зубів.

Технологія художньої реставрації зубів дозволяє не тільки відтворити зруйновані зуби в результаті карієсу або травми. Лікарю під силу також виправити їх форму, нахил, розмір, колір, які з тієї чи іншої причини (спадковість, токсичний вплив ліків, травма) не відповідають своїми параметрами, або вимогам пацієнтів. А розроблена в недавньому минулому композитна мостовидна конструкція дозволяє заміщати дефекти при повній відсутності одного зуба.

Самою головною перевагою нової технології є те, що вона дозволяє зберегти зуби живими, виключає їх обточування. Цей щадний метод заощаджує час пацієнтів, так як кілька зубів можна відновити в одне відвідування, навіть якщо вони зруйновані до рівня ясен. Вся робота виконується протягом 3-4 годин.

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net