27.02.2024 Профілактика карієсу в сучасній стоматології

Профілактика карієсу в сучасній стоматології є однією з важливих проблем. Поразка зубів карієсом в Україні, в тому числі і в Кременчуці, постійно збільшується, що видно при аналізі зверненнями в стоматологію «МедАрт».
Що ж до цього призводить?
Це багатофакторне захворювання, причиною якого є не тільки умови в порожнині рота, а й несприятливе навколишнє середовище, особливості способу життя, нераціональне харчування, стреси, шкідливі звички, генетичні фактори і т.п.

На загальних факторах виникнення карієсу ми в цій статті зупинятися не будемо – вони загальновідомі під назвою «здоровий спосіб життя».

Ми поговоримо про так званих місцевих причинах виникнення цього захворювання. Що ж все-таки є основною причиною? Це підвищений рівень кислотності, що з’являється внаслідок бродіння залишків їжі під впливом молочнокислих бактерій, які розмножуються в зубному нальоті. Процес кислотоутворення відбувається особливо інтенсивно в міжзубних проміжках, тобто в тих місцях, які важкодоступні для зубної щітки. Кислота, впливаючи на поверхню, розчиняє іони кальцію, фосфору і інших мікроелементів з яких і складається емаль зуба.

Цей процес в тій чи іншій мірі відбувається у всіх людей, але не у всіх з’являється карієс. Так чому ж не всі стають пацієнтами лікаря стоматолога? Це пояснюється різною концентрацією кислотності у кожної людини і здатністю організму відновлювати втрачені іони емалі зуба на початкових стадіях розвитку карієсу. Виходячи з цієї теорії, з карієсом можна боротися двома шляхами. Це, по-перше, зниження кислотності в порожнині рота, а саме дотримання гігієни (чистка зубів не рідше двох разів на день, використання зубної нитки для очищення міжзубних проміжків, полоскання ротової порожнини після кожного прийому їжі). Чим нижче концентрація кислоти, тим менше відбувається розчинення мікроелементів, а значить і менше ураженість карієсом.

По-друге, мати в організмі іони мікроелементів для «ремонту» емалі. Для цього в раціон харчування потрібно включати продукти, збагачені цими мікроелементами і вітамінами (див. Статтю на сайті стоматології «МедАрт» «Дієта для зубів»), а також можна використовувати фармакологічні комплекси вітамінів і мікроелементів. У нас ми використовуємо стоматологічний захисний крем «Туз Мус» з біодоступними кальцієм, фосфатом і фтором. Важливу роль в профілактиці карієсу грає фтор. Оскільки в кременчуцькій воді немає достатньої кількості фтору, а наявність фтору в значній мірі зменшує розвиток карієсу, то лікарі стоматології МедАрт радять використовувати зубну пасту, що містить фтор, або приймати фармакологічні препарати, що містять цей мікроелемент. Також у нас широко застосовується метод «запечатування» фиссур. Суть методу полягає в покритті зубів спеціальним герметиком. При його застиганні на зубах утворюється прозора плівка яка захищає зуби від впливу зовнішніх факторів. Ну і звичайно, регулярні відвідування стоматолога, не рідше одного разу в 6 місяців, так як попередити захворювання легше, ніж лікувати.

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net