27.02.2024 Як правильно чистити зуби?

Як стверджують експерти Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) у 85 відсотків дорослого населення нашої планети відзначаються захворювання пародонту.
Гінгівіт, пародонтит і карієс сьогодні є основними причинами передчасної втрати зубів. Чималу роль у виникненні цих захворювань відіграє те, що більшість людей не вміють правильно чистити свої зуби.

З моменту появи першої зубної щітки було запропоновано кілька способів чищення зубів. Метод Чартера, Стілмана, Сміта-Белла, Розвівайтеся, Фонеса, Басса – ось далеко не повний список різних методик чищення зубів. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Зазвичай, після проходження лікування лікар-стоматолог рекомендує той чи інший спосіб чищення зубів, в залежності від тієї ситуації, яку він бачить у роті у пацієнта.

Однак існують і стандартні методи очищення зубів, які дозволяють впоратися з основними завданнями, що стоять перед цим гігієнічним заходом. А завданнями цими є не тільки очищення поверхонь зубів, але і видалення нальоту з міжзубних проміжків, а також масаж ясен. Отже, стандартна процедура чищення зубів проводиться в такий спосіб.

1. Щітку необхідно розташувати під кутом 45 градусів до поверхні зуба. Починають чищення при незімкнутих зубних рядах.

2. Почніть чистити зуби верхньої щелепи з щічної поверхні. Виконайте 10 рухів, після цього виконайте те ж саме для зубів з іншого боку верхньої щелепи.

3. Зворотно-поступальними рухами в горизонтальному і вертикальному напрямку почистіть внутрішні поверхні зубів, звернені до язика.

4. Потім приступите до чищення жувальних поверхонь зубів. Необхідно виконати 10-15 рухів з кожного боку з рота назовні.

5. Виконайте все це для зубів нижньої щелепи.

6. При чищенні передніх зубів розташуйте щітку перпендикулярно зубного ряду.

7. Закінчують чищення зубів масажем ясен, який проводиться при зімкнутих зубах. Круговими рухами щітки проводять легкий масаж верхніх і нижніх ясен.

Весь процес чищення зубів повинен займати не менше 3 хвилин. Заведіть у ванній кімнаті пісочний годинник, вони допоможуть вам орієнтуватися в часі. Важливо пам’ятати про те, що чистка зубів за допомогою зубної щітки і пасти недостатня. Вона повинна доповнюватися використанням спеціальних ниток – флосів, йоржиків, іригатора. З їх допомогою вичищають міжзубні проміжки і підясенні області. Особливо це актуально для тих, у кого є незнімні протези, коронки на імплантатах, брекет-системи або неправильне положення зубів. крім того, ефективно є використання ополіскувачів (готових або розчинів морської солі).

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net