27.02.2024 ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ…

Можна вдаватися до різних косметологічних хитрощів, користуватися дорогими засобами по догляду за шкірою, робити масаж, омолоджуючі ін’єкції, але виглядати недоглянуто, якщо не приділяти уваги зубам.
Адже здорові зуби – це, в числі молодості.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ…
що подовження стертого різального краю передніх зубів на 1 мм омолоджує на 10 років, особливо якщо зробити зуби на 2-3 тони світліше. АЛЕ! Перед цим потрібно усунути причину того? чому стирається ріжучий краю. НЕ СЕКРЕТ, що багато жінок, вибираючи між походом в стоматологічну клініку і покупкою нового пальто, виберуть останнє. Бо куди ж без пальто взимку, а відсутність “шістки” пли “сімки”, вважай, непомітно. Крім того, стоматолог – це страшно і дико боляче. І часу немає. І взагалі, навіщо городити город, раз нічого не видно? .. Видно. 
І ще як. Крім того, від здоров’я зубів залежить діяльність шлунково-кишкового тракту, безпосередньо, до речі, впливає на колір обличчя. Поки немає зуба, кісткові тканини атрофуються, що неминуче веде до атрофії м’язів обличчя і, як наслідок, його “обвисання”. Більш того, здається на перший погляд непомітним стирання горбків на жувальних зубах може привести до порушення пропорцій обличчя і утворення зморшок.

Травми, відколи, вікове стирання, придбані стійкі зміни кольору коригуються за допомогою косметичної реставрації зубів.

Що таке «косметична реставрація»?

Пряма реставрація проводиться за допомогою спеціальних реставраційних матеріалів безпосередньо в порожнині рота пацієнта. Виконується пряма реставрація за одне відвідування. Проведення прямої реставрації вимагає від лікаря високої кваліфікації, терпіння і посидючості. Непряма реставрація зубів – це відновлення форми, кольору і функції зуба за допомогою ортопедичних конструкцій, таких як вініри. коронки, люмініри. Оптимальний матеріал – кераміка.

Реставрація зуба – це відновлення нормальної форми, структури, кольору і функціональності, зуб роблять, щоб він не відрізнявся від сусідніх здорових зубів. Імітація зубних тканин проводиться за допомогою різних штучних матеріалів (оптимально на сьогодні – геліокомпозітний матеріал). Художня реставрація дозволяє зберегти зуби живими без видалення нерва і обточування під коронку.

З появою реставраційних матеріалів нового покоління можна проводити високоестетичну реставрацію зубів. Ще 5-10 років тому для отримання високої естетики на фронтальних зубах потрібно було ставити коронки або вініри. Але рішення приймається в кожному конкретному випадку індивідуально. Адже пацієнта хвилює, скільки простоїть така реставрація і не зламається під нею сам зуб.

Стоматолог-терапевт прямо в роті пацієнта моделює дефектні частини зубів з реставраційного матеріалу світлового затвердіння. Цей метод кілька відрізняє від звичного всім протезування (обточування – зліпки – примірки). Вибір між прямою реставрацією і коронками – найчастіше питання пацієнтів.

Всі ми хочемо швидше і дешевше!
Але рішення приймається за медичними показаннями.
Пряма реставрація – це, звичайно, більш дешевий і швидкий спосіб. Але часті відколи й руйнування реставрації – це результат відновлення геліокомпозиту зуба, який потрібно було відновлювати коронкою, вкладкою або вініром. Вибір за пацієнтом, але сумлінний лікар повинен пояснити йому всі плюси і мінуси вибору. Депульповані зуби peставріруются, тільки якщо зруйновано не більше 1/3 коронкової частини зуба.

Що можна зробити:

1. Скорегувати фopму зуба і зубного ряду (наприклад, подовжити або вкоротити, звузити або розширити зуб, змінити його товщину і т.д.);

2. Виправити становище зуба в зубному ряду (тобто, висунути занадто нахилені назад зуби або вирівняти з іншими зубами занадто випирає з зубного ряду зуб);

3. Змінити колір зуба. Тобто, зробити який-небудь зуб не відрізнятись по колір у від сусідніх або змінити колір декількох зубів.

4. Закрити діастеми – щілини між зубами.

Важливо розуміти, що неможливо виправити за допомогою прямої реставрації дефекти прикусу! Так, найбільш поширена причина стертості фронтальних зубів – це стирання горбків на жувальній групі зубів. Якщо при цьому відновити фронтальні зуби композитом, тобто, збільшити їх висоту, то жувальні зуби не будуть стикатися. Результат такої реставрації – порушення прикусу. Доведеться жувати тільки передніми зубами, або реставрації на фронтальних зубах будуть постійно сколюватися.

ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ
На сьогоднішній день для реставрації зубів використовуються в основному композити світлового затвердіння (вони ж – фотокомпозити). Вони стійкі до стирання, не схильні до усадки, висока адгезивність, майже не змінюють колір з часом. Якщо якісно відполіровані, то пори в матеріалі мінімальні, тому він не вбирає фарбувальні пігменти. Матеріал для фронтальних реставрацій має багатий вибір кольорів, а також прозорий шар для імітації різального краю. Дає легко полірується поверхню.

Більш того, деякі матеріали мають ефект хамелеона, тобто, можуть “підлаштовуватися” під колір зуба.

В нашій стоматологічній клініці «МедАрт» Ви можете зробити як пряму, так і не пряму реставрацію Ваших зубів!
Чекаємо на Вас!

 

 

27.02.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

27.02.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

27.02.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Пушкіна, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net