14.07.2024 Протезування зубів з використанням лицьової дуги й артикулятора
Одне з основних порушень зубощелепної системи – це порушення функції жування.
Неповне та недостатнє пережовування їжі, зміна раціону харчування у бік вживання більш м’якої і обробленої їжі, негативно позначається на організмі людини в цілому і, особливо, шлунково-кишковому тракті. Жування здійснюється за рахунок рухів нижньої щелепи.
Відновлення жувальної функції означає не тільки заміщення втрачених або зруйнованих зубів штучними протезами, а й відтворення траєкторій рухів нижньої щелепи.
Ці траєкторії індивідуальні у кожної людини і залежать як від анатомічної форми зубів, так і від стану та індивідуальних особливостей скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Зміни в СНЩС відбуваються в більшості випадків при втраті зубів і неправильному протезуванні, проведеному без урахування особливостей співвідношення зубних рядів. Це може призводити до артритів, артрозу, головних болів і проявлятися дискомфортом і болями при жуванні і відкриванні рота.
Мистецтво відновлення єдиного вірного розташування кожного зуба в зубній дузі грунтується на методиці використання системи лицьової дуги та індивідуального артикулятора для визначення і перенесення індивідуальних особових орієнтирів.
Що ж являє собою ця система?
Лицьова дуга розташовується за орієнтирами (нижні точки нижнього краю очниці і верхні точки зовнішнього слухового проходу на обличчі, виступи на самій лицевій дузі). Два вушних виступи встановлюють в зовнішні слухові проходи, а носовий упор – в перенісся.
Установка лицьової дуги відбувається тільки в одній позиції, встановити її інакше просто неможливо. Цим досягається простота у використанні і стабільність отриманих результатів. Накусочна площина,  так звана вилка, разом зі зліпочною масою-реєстратором розташовується в порожнині рота і притискається до зубів верхньої щелепи або просто до верхньої щелепи, якщо зубів на ній немає. Прікусна вилка і лицьова дуга жорстко скріпляються між собою. Далі ця конструкція виймається з вух і рота пацієнта і частина її – перехідний модуль – з накусочною вилкою передається в зуботехническую лабораторію разом із ліпниною, моделями і т.д.
  • Виготовлення складних ортопедичних конструкцій в артикуляторі – не данина моді, а неодмінний атрибут отримання якісного, і що важливо – індивідуального результату.
  • Використання лицьової дуги і артикулятора не скасовує і не замінює традиційні методи протезування, але є тим додатковим орієнтиром, який дозволяє: нормалізувати роботу скронево-нижньощелепного суглоба;
  • Відтворити індивідуальність, природність і естетичність посмішки наших пацієнтів;
  • Створювати протези, які не потребують тривалого періоду адаптації;
  • Виключити можливі ускладнення ортопедичного лікування;
  • Виготовляти ортопедичні роботи з довгостроковим позитивним прогнозом;
  • Втілити гармонійне просторове розташування фронтальної групи зубів щодо розташування очей, носа, губ і інших індивідуальних анатомічних особливостей.
14.07.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

14.07.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

14.07.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Українського Відродження, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net