07.12.2024 Ультразвукова щітка для чищення зубів

На міжнародній стоматологічній виставці «Дентал Експо 2002» було представлено абсолютно новий засіб гігієни, що застосовується в домашніх умовах, – двохчастотна ультразвукова зубна щітка Ultrasonex, розроблена та запатентована в середині 90-х років в США доктором Робертом Боком.

Метою виробника був винахід такої щітки, яка могла б не тільки очищати поверхні зубів, але і надавати лікувальну дію на ясна, усувати запальні явища в пародонті – кровоточивість, болючість і інші, – які часто призводять до пародонтиту.

Ультразвукова щітка «Ультрасонекс» (Ultrasonex) є безпечним і високоефективним приладом для щоденного домашнього застосування.

Принципова відмінність щітки «Ультрасонекс» від уже наявних аналогів полягає в тому, що вона працює з використанням ультразвуку. Завдяки ультразвукової частоті (1 600 000 Hz) щітка здатна здійснювати 192 000 000 рухів на хвилину, що більш ніж в 25 000 разів вище за частоту звичайних електричних щіток, і навіть в 6000 разів вище, ніж у звукових щіток. Крім ультразвукової, в щітці «Ультрасонекс» застосовується звукова частота (150 Hz) – 18 000 рухів в хвилину.

Чому необхідна обов’язкова наявність двох частот? Бактерії, що входять до складу зубного нальоту, розташовуються ланцюжками і кріпляться до поверхні зуба. Хвилі терапевтичної ультразвукової частоти 1 600 000 Hz впливають на ці ланцюжки, розриваючи їх, а звукова частота (150 Hz), утворюючи піну, допомагає м’яко видаляти цей вже слабо прикріплений наліт. Таким чином, використовуючи «Ультрасонекс», можна максимально видалити зубний наліт не тільки з поверхні емалі, але і на глибині до 4 мм під яснами.

У відвідувачів виставки новий прилад викликав велику кількість питань. Перший і найбільш часто задається – яка безпека ультразвукової хвилі. У США «Ультрасонекс», завдяки своїй високій терапевтичній частоті і малої потужності, дозволений FDА (на основі критеріїв, розроблених «Американським Інститутом Ультразвуку в Медицині») до домашнього застосування і вже більше 7 років використовується мільйонами пацієнтів. Прилад пройшов також клінічні випробування і отримав сертифікати відповідності в Європі і в Росії. За результатами проведених досліджень ультразвукова частота 1 600 000 Hz є не тільки безпечною, але і терапевтичної для організму людини.

Наскільки ультразвук робить звукову щітку ефективніше? 12-тижневе дослідження в Стоматологічному інституті Кейс Вестерн (США) у 2-х груп пацієнтів (1-я група використовувала щітки з ультразвуковою частотою, 2-я використовувала ті ж щітки, але без ультразвуку) показало, що «Ультрасонекс» на 200% ефективніше при знятті зубного нальоту, на 230% – при лікуванні гінгівіту, на 450% – зменшує кровоточивість ясен.

Ефективна щітка у пацієнтів із захворюваннями пародонта? Результати 30-денних випробувань ультразвукової щітки «Ультрасонекс», проведених в клініці (США) в 1995 р, показали зниження кровоточивості ясен на 60%, а гінгівіту – на 28%. Терапевтична ультразвукова хвиля, впливаючи на бактерії зубного нальоту (над і під яснами), руйнує їх і сприяє зменшенню запалення в тканинах пародонта.

Чи можливо застосовувати ультразвукові щітки пацієнтами, що мають в порожнині рота ортодонтичні апарати, імплантати, ортопедичні конструкції? Безумовно. Завдяки ультразвукової та звуковій частоті щітка надає м’яку дію. Вона не пошкоджує апарати і в той же час ретельно видаляє зубний наліт у важкодоступних місцях – що й є метою індивідуальної гігієни.

З проблемою гіперчутливості зубів стоматологи стикаються майже щодня. Щітка «Ультрасонекс» може бути рекомендована пацієнтам з гіперчутливістю як засіб індивідуальної гігієни. Щітка «Ультрасонекс» не робить механічного впливу на тверді тканини зуба і пародонт.

Таким чином, застосування ультразвукової щітки «Ультрасонекс» в домашніх умовах сприяє профілактиці каріозних поразок твердих тканин зубів, знижує кровоточивість ясен, ефективно очищує зубо-ясенні кишені, допомагає в лікуванні захворювань пародонту, значно полегшує очищення зубів у пацієнтів, що мають в порожнині рота ортодонтичні апарати, імплантати, ортопедичні конструкції.

07.12.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

07.12.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

07.12.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Українського Відродження, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net