14.07.2024 Ортопедична стоматологія (протезування зубів)

Зубний протез – це складна біомеханічна конструкція. Протезування зубів призначене для відновлення зуба як з функціональної, так і естетичної точок зору. Завдання фахівця полягає в тому, щоб підібрати конструкцію протеза, яка не тільки відновить пошкоджений зуб або замінить втрачений, але і допоможе зберегти зуби здоровими на тривалий час. Якість протезування зубів залежить від кваліфікації стоматолога і оснащеності стоматологічних кабінетів сучасним обладнанням. Всім цим умовам наша стоматологічна клініка відповідає найкращим чином, ми застосовуємо найбільш передові технології протезування зубів.

Протезування зубів необхідно в тому випадку, коли зуб через значне руйнування не в змозі виконувати свою функцію або його естетичні якості залишають бажати кращого. Протезування зубів передбачає використання знімних або фіксованих (незнімних) зубних протезів. Фіксовані або незнімні зубні протези міцно фіксуються на зубах різними стоматологічними цементами.

Вкладки
Вкладки представляють собою пломби, зроблені з великою точністю і володіють високою міцністю. Вкладка щільніше прилягає до поверхні зуба, так як виготовляється не в порожнині рота, а в зуботехнічній лабораторії з використанням сучасних технологій і попереднього моделювання. У разі, коли зуб сильно зруйнований, вкладка є вже альтернативи не пломбі, а коронки, так як дозволяє обійтися без обточування здорових тканин зуба за рахунок препарування тільки уражених ділянок. При цьому виді протезування ми пропонуємо вкладки з кераміки або з кераміру – матеріалу м’якшого, ніж кераміка, але більш твердого, ніж світлотверднучий композит.

Вініри
Вініри – це накладки на передню поверхню зубів, що дозволяють змінити форму і колір зубів, якщо вони не влаштовують пацієнта з естетичних причин. За допомогою вінірів можна значно поліпшити зовнішній вигляд зубів. До переваг вінірів слід віднести і мінімальну травму для зуба, так як препарується на дуже невелику глибину тільки передня видима поверхня зуба, яка згодом закривається вініром. Як і вкладки, вініри виготовляються з кераміки або кераміру.

Металокерамічні коронки
Якщо зуб сильно зруйнований і змінив свій колір через попереднє лікування, рекомендується встановити на нього металокерамічну коронку. Високоякісне протезування зубів в стоматології «МедАрт» відрізняється від традиційного підходу використанням надточного методу виготовлення коронок і найбільш дбайливим ставленням до обробки протезованих зубів. Це позитивно позначається на терміні функціонування коронки та здоров’я ясен.

Безметалеві коронки
Зубні протези з безметалової кераміки не мають металевого каркаса, який заважає проходженню світла через зуб, тому вони більш естетичні. Протези посилені керамічним каркасом, що забезпечує необхідну міцність. Таким чином, з використанням сучасних технологій можуть бути виготовлені навіть мостовидні протези, що дозволяють протезувати дефекти зубних рядів.

Знімне протезування зубів зазвичай застосовується при значному дефекті зубного ряду – відсутність кількох зубів. Розрізняють такі види знімних зубних протезів – пластинкові (повні та часткові) і бюгельні протези. Базисна пластмаса для сучасного знімного протезу виглядає максимально природно, маючи внесений судинно-капілярний малюнок, а зуби на протезі зовні не відрізняються від природних. Сучасний знімний зубний протез набагато більш зручний і естетичний. Якісний догляд за ним і тривалий термін служби протеза забезпечується широким набором сучасних матеріалів і різноманітністю гігієнічних засобів.

Якщо збереглися зуби здатні витримувати навантаження, тобто знаходяться в хорошому стані, то застосовується різновид часткового знімного зубного протеза – бюгельний протез. Бюгельний протез займає в роті істотно менше місця, ніж пластинковий, отже, він зручніше і вимагає менше часу для звикання. Це легке і міцне литий виріб, естетичне, з надійною фіксацією. При цьому різновиді протезування зубів фіксація здійснюється або за допомогою гачків-кламерів, або за допомогою механічного замка, що складається з двох частин, одна з яких розташовується на коронках опорних зубів, а інша – на самому бюгеле.

Знімне протезування зубів передбачає період адаптації пацієнтів, які повинні звикнути носити зубні протези. Протезування зубів знімними або частково знімними протезами на імплантатах заподіює набагато менше незручностей.

10 порад для тих, хто носить зубні протези
Відразу ж після підгонки:
1. Початкове відчуття чужорідність зубного протеза скоро пройде. Наберіться трошки терпіння.
2. Якщо ви невпевнено себе почуваєте при розмові, потренуйтеся вимовляти кілька важких слів – і проблеми пройдуть.
3. Починайте з їжі, яку легко жувати.
4. Ріжте їжу на шматочки і відкушуйте потроху, тоді вам буде легше.
5. Їжте не поспішаючи, повільно і рівномірно пережовувати їжу.

Після звикання:
1. Протезист повинен регулярно перевіряти у вас посадку і кріплення зубного протеза.
2. При виникненні натертостей або інших скарг відразу ж йдіть до ортодонта.
3. Дотримуйтесь порад протезиста – він бажає вам добра.
4. Ваш протез являє собою цінну річ, виготовлену на замовлення, – звертайтеся з ним дбайливо.
5. На будь-якому етапі носіння зубного протеза регулярна і ґрунтовна його чистка завжди грає важливу роль.


14.07.2024
Рентген зубів і вагітність. Результати дослідження

В опублікованому в журналі Dentomaxillofacial Radiology дослідженні фінські вчені висловлюють думку, підтверджене експериментальними результатами: рентгенологічну діагностику зубів абсолютно нешкідливо можна проводити при вагітності. На думку одного з авторів дослідження, фахівця факультету фізики університету Гельсінкі Анни […]

14.07.2024
Протезування на імплантатах

Що таке імплантація Дентальная імплантація сьогодні переживає бурхливий розвиток. Безумовно, вона починає займати чільну роль серед методів відновлення зубного ряду. Стоматологи широко практикують використання імплантатів, так як це дає хороші лікувальні результати, пацієнти задоволені поліпшеною […]

14.07.2024
Імплантати Bicon

Наша клініка – перша стоматологія в Кременчуці, яка використовує нову для нашого міста, але вже майже 30 років застосовується в світовій стоматології систему імплантатів Bicon. Історія дентальних імплантатів Bicon Dental Implants бере початок з 1968 […]

Контакти
Адреса
м. Кременчук, бульвар Українського Відродження, 8А
Телефон
(0536) 78-00-58
(097) 769-45-58
E-mail
medart-dental@ukr.net